Żyrandole

Żyrandole w sklepie internetowym ampla.eu

W naszym sklepie znajdą Państwo żyrandole w różnych stylach i wielkościach. Począwszy od nowoczesnych, minimalistycznych żyrandoli do loftowych żyrandoli z odsłoniętymi żarówkami w stylu Edison. Posiadamy również w ofercie klasyczne, eleganckie żyrandole w mosiądzu lub innym kolorze. Bazując na stylistyce oraz wielkości swojego pomieszczenia, z pewnością znajdziesz u nas konkretny typ i rozmiar żyrandola, który ozdobi Twoje wnętrze.

Żyrandole do salonu, sypialni, jadalni | Sklep internetowy z lampami

Żyrandole Jest 936 produktów.

Za co kochamy żyrandole?

Zacznijmy od początku. Słowo żyrandol pochodzi od francuskiego słowa chandelier oznaczającego świecznik. Taki właśnie był początek obecnych żyrandoli. Stosowane były już w średniowieczu i miały zazwyczaj postać drewnianego krzyża podwieszonego na linach, na którego ramionach umiejscowione były świece. Takie żyrandole można było spotkać w zamkach, klasztorach oraz kościołach. Pełniły wtedy głównie funkcje oświetleniowe, z czasem zaczęło się to zmieniać. Żyrandol zaczął pełnić funkcję ozdobną, a niebagatelnym moment w jego historii było wynalezienie prądu. Śmiało można powiedzieć, że stał się „królem” wśród lamp, symbolem luksusu i przepychu. Żyrandol jako najbardziej ozdobna forma lampy sufitowej, potrafi w znacznym stopniu wpłynąć na wystrój każdego pomieszczenia. Jest świetnym sposobem na wprowadzenie elegancji do nowoczesnych pomieszczeń. Stosujemy je zarówno w komercyjnych pomieszczeniach takich jak hole hotelowe czy sale balowe, po nasze prywatne mieszkania czy domy. Bez względu na miejsce, jedno jest pewne, żyrandol wzbogaci i ozdobi każdą przestrzeń.

Gdzie najlepiej zamontować żyrandol?

Przede wszystkim nie chowamy żyrandola. Jest to produkt, który posiada wysokie właściwości ozdobne i stylistyczne. Dlatego umieszczamy go tak, żeby był on optymalnie widoczny i wyeksponowany. Żyrandol świetnie sprawdzi się w oświetleniu pokoju dziennego czy jadalni, a odpowiednio dobrany potrafi stworzyć atmosferę i wprawić w pożądany nastrój. Tyczy się to również sypialni, gdzie odpowiedni klimat jest tak dla na ważny.