Kinkiety

Kinkiety w sklepie internetowym ampla.eu

Kinkietylampami, które z założenia mają doświetlać otoczenie. Można by je w uproszczeniu nazwać oświetleniem obwodowym i uzupełniającym. Obwodowym dlatego, że znajdują się w skrajnych miejscach pomieszczenia tj. na ścianach, a uzupełniającym ponieważ to one doświetlą nam zakamarki, do których nie dociera główne źródło światła np. żyrandol. Można je włączać wspólnie z głównym źródłem światła, jednak magię kinkietów dostrzeżemy najlepiej wtedy, gdy będą on włączone samodzielnie. Dodadzą pomieszczeniu głębi i niepowtarzalnego klimatu. Sprawią, że poczujemy się jak u siebie w domu:) Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym.

Kinkiety | Sklep internetowy z lampami

Kinkiety Jest 1606 produktów.

Główne zadania kinkietów:

  • Iluminacja – zastosowanie kinkietów w celu nadania charakteru pomieszczeniu, uwypukleniu pewnych elementów aranżacji. Świetnie w tym kontekście sprawdzą się kinkiety świecące w górę i dół, czy też te z abażurami lekko tłumiącymi światło.
  • Doświetlenie – są miejsca w którym potrzebujemy dodatkowego źródła światła np. przy lustrze w łazience. Często w tym wypadku klienci decydują się na kinkiety łazienkowe z liniowym źródłem światła LED lub dwa boczne kinkiety okalające lustro. Innym przypadkiem może być kinkiet do czytania zamontowany tuż przy łóżku. Tutaj z kolei popularną opcją są kinkiety z ruchomym źródłem światła, zamontowanym na giętkiej rurce flex lub przegubach.
  • Zwrócenie uwagi – to właśnie kinkiet jest tą lampą, którą możemy wyeksponować dla naszych gości nowo zakupiony obraz lub zdjęcie z egzotycznych wakacji.
  • Ochronna – kinkiety umieszczone na zewnętrznej elewacji budynku potrafią skutecznie zniechęcić potencjalnego rabusia do wyboru akurat naszego domu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kinkietu?

Sama budowa kinkietu z reguły nie określa jego zadania,  a to jaką będzie pełnił funkcję zależy od nas samych i gdzie go zamontujemy. Należy jednak pamiętać, że w miejscach narażonych na wilgoć należy zastosować oprawy  z odpowiednią klasą szczelności IP. Natomiast kinkiety do zastosowań na zewnątrz budynków znajdą Państwo w dziale naszego sklepu – Kinkiety zewnętrzne.

Kolejną ważną sprawą jest czy kinkiet będzie przystosowany do instalacji elektrycznej w naszym domu. Większość dostępnych kinkietów wymaga obecnie włącznika ściennego. Oznacza to, że działa on na tej samej zasadzie jak żyrandol, który włączamy włącznikiem wchodząc do pomieszczenia. Włącznik oczywiście może być umiejscowiony w dowolnym miejscu. Często zdarzają się jednak przypadki, że elektryk tworząc instalację wypuścił jedynie kabel w miejscu w którym kinkiet docelowo ma zawisnąć i nie koresponduje on z żadnym włącznikiem. Wtedy ważną sprawą jest, wybór kinkietu z wbudowanym włącznikiem w postaci przycisku lub sznureczka.