Lampy kule

Lampy z kloszami w kształcie kuli

Nie ma wątpliwości, że lampy z kulistymi kloszami od bardzo dawna cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Szklane okrągłe klosze to element opraw oświetleniowych, który nie wychodzi z mody. Można by więc powiedzieć, że lampy z kulistymi kloszami są ponadczasowe. Dawniej okrągłe klosze do lamp były białe, błyszczące i występowały przeważnie w jednym rozmiarze. W obecnych czasach mamy zdecydowanie większy wybór wzorów, kolorów i rozmiarów szklanych kul. Obecnie oprócz białych kloszy błyszczących czy matowych, często spotykamy również złote, przeźroczyste, srebrne czy bursztynowe.

Wybór lamp z okrągłymi kloszami jest naprawdę ogromny. Szklane kule stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych kloszy i materiałowych abażurów. Godnymi uwagi są lampy sufitowe, które możemy zamontować niemal w każdym pomieszczeniu. Wśród lamp sufitowych ze szklanymi kulami, mamy do wyboru lampy wiszące, żyrandole czy plafony. Producenci bardzo często wykonują lampy sufitowe na sztywnym stelażu. Takie lampy idealnie sprawdzą się w salonie czy pokoju dziennym. W tych pomieszczeniach jako oświetlenie uzupełniające możemy zamontować też kinkiety z okrągłymi kloszami z jednej serii. Delikatne światło kinkietu wieczorową porą uprzyjemni nam wypoczynek po całym dniu. Lampy wiszące z kulistymi kloszami znajdą swoje zastosowanie w przedpokoju, holu oraz jako świetlenie nad stołem w jadalni. W kuchni również możemy zastosować lampy z okrągłymi kloszami. Może to być lampa wisząca z jednym dużym kloszem lub plafony punktowe z mniejszymi szklanymi kulami.

Przy wyborze lampy z kulistymi kloszami warto pamiętać, że okrągłe zamknięte klosze będą delikatnie tłumić światło. Jeżeli chcemy, by nasze pomieszczenie było dobrze doświetlone, zastosujmy w naszych lampach żarówki o większej mocy. To rozwiązanie pozwoli nam dobrze doświetlić każde pomieszczenie oraz cieszyć się nowoczesnym designem lamp z kulistymi szklanymi kloszami.

Lampy kule Jest 593 produktów.