Lampy podtynkowe

Lampy podtynkowe w sklepie internetowym ampla.eu

Lampy podtynkowe lub inaczej wpuszczane, jak sama nazwa wskazuje, wpuszczane są do wnętrza sufitu. Dzięki takiej konstrukcji jedynie ozdobna część lampy jest widoczna dla użytkownika pomieszczenia. Początkowo lampy podtynkowe dobrze licowały z sufitem i taka właśnie była ich funkcja. Miały za zadanie nie obniżać i tak już niskiego pomieszczenia. Oczywiście doceniane były i są za swój minimalistyczny i nie inwazyjny wygląd. Obecnie na rynku pojawiają się jednak lampy podtynkowe w postaci spotów, których "podtynkowość" pozwoliła na uniknięcie stosowania puszek podłączeniowych odstających od sufitu. Dzięki takiemu rozwiązaniu lampy "wtapiają się" w sufit, dzięki czemu lampy wraz z sufitem sprawiają wrażenie jednej całości.

Lampy podtynkowe sufitowe

Lampy podtynkowe Jest 77 produktów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lamp podtynkowych?

  1. Lampy wpuszczane mogą mieć stałe lub ruchome źródło światła. Jeśli będziemy chcieli skierować strumień światła pod kątem warto wybrać oprawy z ruchomym źródłem światła.
  2. Oprawy podtynkowe mają różne kształty i rozmiary. Dlatego właśnie warto poczekać z wykonaniem otworów w suficie do momentu wyboru lampy.
  3. Konstrukcja lamp podtynkowych wymusza ich użycie w pomieszczeniach z podwieszanymi sufitami.