Lampy sufitowe

Lampy sufitowe w sklepie internetowym ampla.eu

Lampy sufitowe w większości domów służą jako główne źródło oświetlenia. Istnieją jednak różne rodzaje lamp sufitowych, z którymi współcześni właściciele domów i projektanci wnętrz mogą eksperymentować, aby uzyskać odpowiedni efekt w każdym pomieszczeniu. Przed wyborem oświetlenia na sufit warto rozważyć następujące aspekty: rozmiar, ilość źródeł światła w konkretnej lampie lub ilość lamp, które będziemy potrzebować, stylistykę, design i wykończenie, materiał wykonania oraz typ lampy.

W asortymencie naszego sklepu znajdują się kultowi producenci oświetlenia, tacy jak Nowodvorski, Jupiter czy Sigma. Znajdziesz tutaj szeroką gamę lamp od wyrazistych, eleganckich żyrandoli zróżnicowanych pod względem stylistki, po minimalistyczne oprawy wpuszczane, zapewniające dyskretne oświetlenie otoczenia.

Lampy sufitowe | Sklep internetowy z lampami

Lampy sufitowe Jest 5738 produktów.

Poznaj typy lamp sufitowych:

  • Żyrandole – najbardziej dekoracyjne oprawy sufitowe, charakteryzują się przeważnie większą liczbą punktów świetlnych. Najbardziej popularne są żyrandole 3 i 5 płomienne. Bez problemu znajdą Państwo w naszej ofercie większe modele, które świetnie sprawdzą się w dużych, przestrzennych pomieszczeniach.
  • Lampy wiszące, Zwisy – podobnie jak żyrandole wiszą poniżej sufitu. Mogą być stosowane pojedynczo, jak również w grupach, przykładowo ustawionych w linii ponad stołem.
  • Plafony – zbliżone do żyrandoli, różnią się jednak tym, że w przeciwieństwie do tych pierwszych bardziej przylegają do sufitu. Często ich konstrukcja jest sztywna (nie mają np. łańcucha) i nadają się do pomieszczeń niższych, w których standardowy żyrandol wisiałby tak nisko, że uniemożliwiałby swobodne poruszanie się po pomieszczeniu.
  • Oświetlenie szynowe – oświetlenie zbudowane z szyny lub szyn zamontowanych do sufitu, do których w różnej konfiguracji podpinane są lampy punktowe lub wiszące. Umożliwia ono szereg konfiguracji oraz wymianę punktów świetlnych bez konieczności demontażu szyn. Często stosowane w przestrzeniach komercyjnych i biurowych.
  • Lampy stropowe – są to przeważnie lampy punktowe i liniowe, przylegające bezpośrednio do sufitu. Montujemy je natynkowo, czyli nie wymagają pustej przestrzeni nad sufitem.
  • Wpusty sufitowe – oczka – oświetlenie punktowe, które montuje się bezpośrednio w suficie. Nie nadaje się jednak do wszystkich rodzajów sufitów – można je stosować w sufitach podwieszanych.

Czy lampy sufitowe są ściemnialne?

To pytanie w zasadzie dotyczy jedynie opraw oświetleniowych z wbudowanym źródłem światła. Jeśli lampa posiada wbudowane źródło światła i funkcję ściemniania to taką informację można znaleźć na karcie produktu. Jeśli takiej informacji na karcie produktu nie ma to znaczy, że nie wolno jej podłączać do ściemniacza. Inna sytuacja jest w przypadku lamp na standardowe, wymienne żarówki. Zastosowanie takiej lampy ze ściemniaczem determinuje użycie żarówek, które współpracują ze ściemniaczem. W razie wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji. Przypominamy, że podłączenie lampy powinien wykonać wykwalifikowany elektryk.

Jak wybrać lampy sufitowe?

Należy pamiętać, aby rozmiar oprawy sufitowej był proporcjonalny do pomieszczenia. Zbyt mała lub zbyt duża lampa zakłóci harmonię pomieszczenia, dlatego warto przed wyborem lampy sufitowej zmierzyć pomieszczenie oraz zapoznać się z wymiarami lamp przedstawionymi na naszym sklepie. W pomieszczeniach o kwadratowym kształcie dobrym rozwiązaniem będzie z pewnością żyrandol umieszczony w centralnym miejscu. Przy pomieszczeniach prostokątnych warto rozważyć dwa żyrandole, plafony lub lampy wiszące w szczególności, jeśli dłuższa ściana zbliża się do dwóch długości krótszej ściany. W przypadku takiego pokoju można mieszać rodzaje lamp sufitowych w szczególności, jeśli znajduje się w nim strefa sprzyjająca specyficznemu oświetleniu jak np. stół. W jednej części pomieszczenia możemy wtedy zastosować żyrandol, a nad stołem możemy umieścić np. dwie lampy wiszące lub jedną lampę wiszącą na podłużnej listwie. Oczywiście najlepiej jak będą to lampy tego samego producenta i z tej samej kolekcji.

W przypadku niższych pomieszczeń, zamiast żyrandola warto zdecydować się na plafon, który dzięki temu, iż jest niższy, zapewni odpowiedni prześwit i nie będziemy o niego haczyć głową. Wielu producentów w obrębie jednej kolekcji oferuje zarówno żyrandol, jak i plafon. Kolejną sprawą, o której warto pomyśleć jest styl lampy i jej kolor. Należy tutaj wybrać lampę pasującą do naszego pomieszczenia w taki sposób, żeby nie zaburzała ona wystroju całego pomieszczenia. Zastanów się, zwróć uwagę na przedstawione aspekty i ciesz się przeglądaniem wielu różnych typów i stylów lamp sufitowych na naszym sklepie.

Jak znaleźć wymarzoną lampę sufitową w sklepie ampla.eu?

W centralnej sekcji strony "lampy sufitowe" wyświetlone są podkategorie. Przedstawiają one poszczególne typy sufitowych opraw oświetleniowych. Klikając w którąkolwiek z nich, zostaniemy przeniesieni do konkretnej podkategorii, w której będziemy w stanie w identyczny sposób wybrać interesujący nas styl wcześniej sprecyzowanej lampy sufitowej. Dzięki filtrom wyświetlającym się w lewej kolumnie sklepu, możemy dowolnie filtrować produkty. W celu ułatwienia wyszukiwania udostępniliśmy takie filtry jak: cena, producent, kolor, materiał wykonania, ilość źródeł światła czy typ źródła światła. Stosując odpowiednie filtry, bez problemu znajdziemy wymarzoną, czarno-złotą, nowoczesną lampę wiszącą na 3 żarówki lub 5-płomienny plafon z elementami drewna. Są to oczywiście jedynie przykłady. Wiadomo, że każdy wybierze właściwe filtry pod swoje potrzeby i preferencje. Jednak dzięki nim jesteśmy w stanie dużo szybciej znaleźć interesujący nas produkt i oszczędzić sporo czasu, który jest dzisiaj wielce deficytowym "towarem". Zapraszamy do zakupów:)

Czy każdą lampę sufitową mogę zamontować w łazience?

Niestety nie. Zależy to od stopnia ochrony IP. Jeżeli ostatnia cyfra kodu IP jest wyższa bądź równa 4, wtedy lampa może zostać zamontowana nad lustrem łazienkowym. Jeśli natomiast ostatnia cyfra jest większa od 4, możliwy jest wówczas montaż lampy ponad kabiną prysznicową. Pamiętaj, aby w razie jakichkolwiek wątpliwość skonsultować się z wykwalifikowanym elektrykiem. Jeśli lampa posiada podwyższony stopień IP, podajemy taką informację na karcie produktu. W celu ułatwienia zakupów lampy z podwyższonym stopniem IP, przeznaczone do łazienki umieściliśmy w kategorii "Lampy łazienkowe".

Czy lampy sufitowe zawierają źródło światła?

Niektóre lampy mają wbudowane źródło światła LED, do innych należy dokupić żarówki. Informację o tym fakcie można znaleźć na stronie konkretnego produktu. Należy zwrócić uwagę na 2 parametry:

  • Źródło światła - w tym parametrze podajemy czy dana oprawa oświetleniowa zawiera źródło światła czy nie;
  • Typ źródła światła - określa typ źródła światła jakiego możemy użyć lub jakie wbudował producent. W większości opraw nie zawierających źródła światła wskazujemy w tym miejscu trzonek żarówki lub żarówek (czyli jej typ) jakie do niej pasują.