Lampy wiszące retro

Lampy wiszące w sytlu retro

Przy wysokich pomieszczeniach często najbardziej praktycznym i gustownym sposobem umiejscowienia źródła światła jest zainstalowanie odpowiednio dobranej lampy wiszącej. Dzięki ogromnej gamie stylów, rozmiarów i funkcji lampy takie są najbardziej ekspansywną kategorią oświetlenia. Jeśli natomiast szukasz czegoś przyciągającego wzrok i kreatywnego, strzałem w dziesiątkę będą lampy wiszące retro.

Inspiracje stylem retro, charakteryzującym się owym "spojrzeniem wstecz" na motywy aranżacyjne obecne w minionych, czasami bardzo zamierzchłych czasach, widać najlepiej właśnie w projektach przestrzeni mieszkalnych. Salony urządzane w stylu retro wymagają mebli i wyposażenia, które będą idealnie wpisywać się w ogólny klimat otoczenia. Wybór odpowiedniej lampy czy żyrandola to sprawa kluczowa, gdyż głównego źródła światła nie można tak po prostu ukryć, więc należy zadbać, aby było ono nie tylko funkcjonalne, ale i cieszyło wzrok gospodarza oraz gości.

Lampy wiszące retro | Sklep z lampami ampla.eu

Lampy wiszące retro Jest 40 produktów.

Jakie lampy wiszące retro znajdują się w ofercie naszego sklepu?

Do wnętrza zaaranżowanego w stylu retro czy vintage pasować będą w szczególności lampy dekoracyjne, które można zamówić w różnych rozmiarach i kolorach. Lampa taka jako detal retro pomoże zbudować przytulny charakter salonu, jadalni, czy pokoju nocnego. Bardzo modne są lampy wiszące retro wykonane z nieśmiertelnego i szlachetnego drewna i okraszone elementami stalowymi, dostępne w prostych wzorach linii Artwood z dojrzałego drewna wenge, brązowego lub czarnego.

Kolekcja Magnum Stone Sigma to z kolei szyk i blichtr uzyskany za pomocą ciepłych i stonowanych kolorów oraz wymyślnych projektów wykonanych ze sklejki i stali lakierowanej. Takie lampy wiszące retro cieszą oko i sprawdzają się doskonale w ciepłych założeniach kuchennych, nawiązujących do prostoty i funkcjonalności lat siedemdziesiątych lub osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Na uwagę zasługują także założenia projektowe kolekcji Hakon Luminex, w których elementem wiodącym jest wykorzystanie stalowych łańcuchów do podwieszania w zestawieniu z klasycznym, brązowym drewnem. Przywodzą na myśl oświetlenie rodem z zamkowych komnat czy katakumb.

Niektórzy znajdą natomiast to, czego szukają w bardziej ekscentrycznych założeniach rustykalnych. Styl rustykalny świetnie zresztą komponuje się z aranżacjami retro, gdyż nawiązuje do przytulnej atmosfery wiejskiej ludowości z przełomu XIX i XX wieku. Dworki i wiejskie chałupy z minionej epoki to czas, gdy oświetlenie elektryczne dopiero wchodziło pod strzechy, a lampy retro wykonane na wzór oświetlenia starej nadmorskiej tawerny, ze szlachetnej stali w kolorze mosiądzu, nadadzą niepowtarzalnego klimatu każdemu pomieszczeniu.